Trend rozwoju diagnostyki usterek silnika wysokoprężnego

2019-12-10

Trend rozwoju diagnostyki usterek silnika wysokoprężnego

Diagnostyka uszkodzeń silnika wysokoprężnego obejmuje trzy główne części: zbieranie sygnałów, przetwarzanie danych i wyodrębnianie wartości funkcji, diagnostykę i klasyfikację usterek, ale technologia diagnostyki błędów zintegrowała różne dyscypliny i wiedzę teoretyczną i przeszła od tradycyjnej technologii diagnostycznej do inteligentnej diagnozy . Historia technologii.

Generator Diesla 25kVA z silnikiem Diesla Cummins
25kVA Cummins Diesel Generator

Chociaż technologia diagnostyki uszkodzeń silnika wysokoprężnego dokonała wielu przełomów w zastosowaniach inżynieryjnych, ze względu na złożoną strukturę układu silnika wysokoprężnego warunki pracy części i komponentów podczas pracy kolidują ze sobą, a rodzaje usterek są różne. Do tej pory nie było zestawu szybkich, skutecznych, szeroko stosowanych i diagnostycznych metod o idealnych wynikach. Jego główne trudności to:

1. Silnik wysokoprężny ma skomplikowaną budowę części. Podczas pracy rola każdego działającego systemu jest niejasna. Po drugie, w przypadku różnych typów silników Diesla struktura komponentów, skład układu i zasada działania są również różne, to znaczy diagnostyka uszkodzeń silnika Diesla Metoda jest stosowana do innego silnika Diesla, a uzyskane wyniki diagnozy nie są spójne z bieżącym stanem pracy.

2. Ponieważ silnik wysokoprężny jest obrotowym mechanicznym urządzeniem tłokowym i towarzyszy mu duży hałas podczas pracy, sygnał drgań zebrany w pewnym momencie tak naprawdę nie odzwierciedla dobrego lub złego stanu silnika wysokoprężnego.

3. W diagnostyce usterek silnika wysokoprężnego nie jest możliwe dokładne określenie zgodności między objawami i usterkami, to znaczy nie ma żadnej relacji jeden do jednego między nimi, ale zjawisko jeden do wielu.

Generator przemysłowy 150kVA
Generator przemysłowy 150kVA

W przyszłości rozwój społeczny, wraz z pogłębianiem badań naukowych, inteligentne algorytmy optymalizacyjne i technologia komputerowa są stale aktualizowane i integrowane ze sobą, a także będą stosowane do diagnozowania usterek silnika wysokoprężnego w celu poprawy szybkości procesu diagnostycznego i dokładności wyniki diagnozy. Zostań trendem postępu czasów. Na tej podstawie przyszły postęp znajduje odzwierciedlenie głównie w następujących aspektach:

1. W zakresie przetwarzania sygnału, z uwagi na niestacjonarność, przejściowość i gwałtowność sygnałów wibracyjnych silnika Diesla, należy w dalszym ciągu ulepszać i ulepszać metody analizy i przetwarzania sygnałów (takie jak metody ekstrakcji informacji w analizie dziedziny czasowo-częstotliwościowej), w celu uzyskać więcej Więcej informacji odzwierciedlających stan maszyny jest ważnym przełomem badawczym w przyszłej diagnostyce błędów.

2. Pod względem wyników diagnozy każdy inteligentny algorytm optymalizacji ma swoje zalety i wady. Dlatego w celu poprawy dokładności wyników diagnozy zintegrowane są ze sobą różne algorytmy optymalizacyjne, zalety są komplementarne, a do diagnozowania wykorzystano metodę analizy uszkodzeń silnika wysokoprężnego, w tym artykule algorytm sztucznej kolonii pszczół optymalizuje maszynę wektorów podporowych, aby uzyskać najlepsze parametry wydajności, które można wykorzystać do uzyskania większej dokładności w końcowej klasyfikacji błędów silnika Diesla.

3. Jeśli chodzi o zasoby techniczne, w celu zapewnienia wydajności produkcji i wydajności pracy, użyj technologii komputerowej do ustanowienia systemów diagnostyki błędów oraz systemów akwizycji i analizy danych sygnałowych, użyj technologii sieciowej do wymiany informacji i zdalnej diagnozy fuzji informacji.

Generator Diesla typu otwartego 250 CW Cummins
Generator Diesla typu otwartego 250 CW Cummins

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Obszar przemysłowy Shangang, miasto Lianjiang, miasto Fuzhou, Fujian, Chiny.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Czas pracy :8:30-18:00(czas Pekinie)

contact us