Plan instalacji i uruchomienia agregatu prądotwórczego z silnikiem wysokoprężnym

2019-08-30

Zestaw generatora diesla Plan instalacji i uruchomienia

Generator dieslowski tego projektu jest zainstalowany w piwnicy generatora, który składa się głównie z generatora diesla, codziennego zbiornika paliwa, zbiornika paliwa, wypadku, pompy spustowej, tłumika wlotu powietrza, tłumika wydechu, systemu rur olejowych, systemu oddymiania i Układ elektryczny.

Podejście polegające na wchodzeniu, przyjmowaniu, rozpakowywaniu, podnoszeniu i ustawianiu głównych urządzeń zostało opisane w planie podnoszenia i ustawiania urządzeń w piwnicy. Ten program opisuje głównie prace instalacyjne i rozruchowe po zainstalowaniu generatora.

Generator Diesla Powered by Cummins
Generator przemysłowy obsługiwany przez Cummins

1. Instalacja generująca olej napędowy
A. Po agregacie prądotwórczym z silnikiem wysokoprężnym   jest na miejscu, zainstaluj odpowiednie urządzenie tłumiące i urządzenie uziemiające zgodnie z wymaganiami dotyczącymi sprzętu.
B. Tłumik wlotowy i wylotowy powinien być szczelnie przymocowany do ściany po zainstalowaniu i pewnie zamocowany. Zainstalować przemysł przeciwdeszczowy na zewnątrz tłumika.
C. Przed zainstalowaniem rurki upewnij się, że wewnętrzna ściana rurociągu jest czysta, a zbiornik paliwa, rury, zawory i inne elementy muszą być niezawodnie uziemione.
D. Uszczelki kołnierzowe rur wykonane są z metalowych uszczelek grafitowych.
E. Kanał dymowy, tłumik spalin, kompensator spalin powinny być mocno zamocowane, a kompensator i tłumik powinny być wyposażone w wieszak sprężynowy.

2. Przygotuj przed uruchomieniem agregatu prądotwórczego
A. Wszystkie systemy generatora przemysłowego zostały sprawdzone. Dobre uziemienie.
B. Ustaw gaśnice i sprzęt przeciwpożarowy z żółtym piaskiem zgodnie z wymaganiami.
C. Wszystkie inne prace cywilne i prace przeciwpożarowe w pomieszczeniu generatora zostały zakończone. Nie są wykonywane żadne prace, takie jak praca na gorąco lub cięcie.
D. Po zakończeniu powyższych prac przekaż informacje zwrotne do działu zarządzania i działu nadzoru i dodaj olej napędowy po zatwierdzeniu.

3. Schemat uruchamiania elektrycznego zestawu generatora diesla
A. Debugowanie korpusu generatora
Rezystancja izolacji zmierzona meggerem 10000 V powinna być większa niż 0,5 M.
Zmierzona rezystancja DC jest przekształcana na błąd rezystancji generatora w tej samej temperaturze i powinna być mniejsza niż 2%.
B. Kompletny test obwodu ochronnego generatora

Generator przemysłowy z dźwiękoszczelnym baldachimem
Generator Diesla z dźwiękoszczelnym daszkiem

4. Test przed uruchomieniem generatora
Wyłącznik wyjściowy generatora jest odłączony, wszystkie wejścia, generator jest podwyższany do napięcia znamionowego bez obciążenia, a test fazy jądrowej jest wykonywany po obu stronach szyny zbiorczej i napięcia wyjściowego generatora. Identyfikacja linii wyjściowej napięcia wyjściowego generatora odpowiada sekwencji faz magistrali.

5. Uruchomienie generatora zasilania awaryjnego
A. Operacja pustego obciążenia jednostki: ręcznie uruchom generator diesla bez testu obciążenia za pomocą rozrusznika jednostki, sprawdź, czy jednostka obraca się, a mechaniczna skrzynia biegów jest nienormalna, czy dopływ oleju i ciśnienie oleju są normalne, czy temperatura wody chłodzącej jest zbyt wysoka, prędkość jest automatyczna i manualna, aby spełnić wymagania. Jeśli problemy zostaną znalezione, rozwiąż je na czas.
B. Po przejściu przez generator diesla testu bez obciążenia następuje sprawdzenie wzrostu temperatury kadłuba i łożyska. Dopiero po zakwalifikowaniu testu bez obciążenia urządzenia można przeprowadzić test obciążenia.
C. Wykrywanie wydajności urządzenia: Przyrząd służy do symulacji niskiego ciśnienia oleju, wysokiej temperatury wody chłodzącej, przepięcia i innych sygnałów. Urządzenie powinno natychmiast uruchomić funkcję ochrony i alarm.
D. Użyj tabeli sekwencji faz, aby przeprowadzić fazę jądrową między siecią a zasilaniem generatora, a sekwencja faz powinna być spójna.
E. Generator Diesla z testem obciążenia: Urządzenie wytwarza energię elektryczną przy prędkości znamionowej i sprawdza główne wskaźniki urządzenia przy pracy z obciążeniem. Wyniki testu powinny spełniać wymagania projektowe dla 1 godziny przy obciążeniu 25%, 1 godziny przy obciążeniu 50%, 2 godzin przy obciążeniu 75% i 0,5 godziny przy obciążeniu 100%.
F. Test przy pełnym obciążeniu agregatu prądotwórczego: Przeprowadzić różne testy wydajności jednostki przy pełnym obciążeniu i ukończyć pełny czas pracy agregatu zgodnie z wymaganiami.
G. Debugowanie powiązań z systemem: sztuczne odcięcie zasilania sieciowego, jednostka główna powinna mieć możliwość automatycznego uruchomienia i dostarczenia mocy do obciążenia w czasie wymaganym przez projekt. Sieć jest przywrócona, a urządzenie automatycznie się wyłącza.
H. Odbiór próbny: Przetestuj urządzenie sterujące, automatyczne lub ręczne i urządzenia zabezpieczające po stronie odbiorczej. Po przejściu testu należy przeprowadzić test obciążenia zgodnie z zaprojektowanym schematem rozdziału zasilania rezerwowego, a jednostka i urządzenie elektryczne powinny pracować nieprzerwanie bez awarii. Można przekazać do akceptacji.

Generator Diesla w testach z obciążeniem
Generator Diesla ustawiony na badanie z obciążeniem

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Obszar przemysłowy Shangang, miasto Lianjiang, miasto Fuzhou, Fujian, Chiny.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Czas pracy :8:30-18:00(czas Pekinie)

contact us