Zjawisko układania na mokro generatora spalin i jego rozwiązanie

2019-12-05

Zjawisko układania na mokro generatora spalin i jego rozwiązanie

Generator diesla wykorzystuje olej napędowy. Gdy generator energii nadal pracuje przez pewien czas w warunkach braku obciążenia i niewielkiego obciążenia, zjawisko " Układanie na mokro " nastąpi nieuchronnie. Zjawisko to dotyczy w szczególności: gdy generator wysokoprężny znajduje się w stanie lekkiego obciążenia lub silnik nie może osiągnąć optymalnej temperatury roboczej, paliwa, które nie zostały całkowicie spalone, łatwo gromadzą się w układzie wydechowym silnika wysokoprężnego i stopniowo akumulują się na rurach wydechowych, wtryskiwaczach paliwa, zaworach silnika i turbosprężarkach, co znacznie zmniejsza umiejętności eksploatacyjne generatorów diesla.

Układanie na mokro generatora spalinowego
Generator Diesla Cummins o mocy 125 kVA

Mówiąc najprościej, tak zwane układanie na mokro generatora diesla jest niedostatecznym spalaniem paliwa i osadzaniem się węgla w silniku, spowodowanym długotrwałym działaniem lekkim lub bez obciążenia. Jeśli czyszczenie i konserwacja nie zostaną wykonane na czas, wydajność użytkowania całej maszyny spadnie gwałtownie. , Częste awarie rozruchu, nadmierne zużycie paliwa lub konieczność zbyt wczesnego otwarcia cylindra w celu konserwacji może nawet spowodować wcześniejsze złomowanie maszyny.

Silnik wysokoprężny Cummins NTA do agregatów prądotwórczych Cummins 350kVA
Silnik Diesla Cummins NTA do agregatów prądotwórczych Cummins 350kVA

Aby utrzymać generator diesla w dobrym stanie, konkretni operatorzy powinni więcej pracować nad stosunkiem paliwa do powietrza i temperaturą roboczą. Tylko w ten sposób można całkowicie spalić paliwo. Z praktycznego punktu widzenia na ogół trudno jest osiągnąć ten stan przy obciążeniu mniejszym niż 50%, dlatego producent silnika wysokoprężnego powinien przypominać użytkownikom o częstym przeprowadzaniu konserwacji pod obciążeniem i powiązanych testach. Dzięki temu działaniu nie tylko " układanie na mokro generatora diesla " Problem można rozwiązać, ale można również sprawdzić wydajność paliwa i elektryczności poprzez test obciążenia, aby ukryte niebezpieczeństwa można było znaleźć i wyeliminować na czas.

Generator diesla 100 kVA z silnikiem Diesla Cummins
Generator diesla 100 kVA z silnikiem Diesla Cummins

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Obszar przemysłowy Shangang, miasto Lianjiang, miasto Fuzhou, Fujian, Chiny.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Czas pracy :8:30-18:00(czas Pekinie)

contact us