Generatory wysokoprężne składają się i wprowadzenie silnika Diesla

2019-03-12

Generatory Diesla Komponować

W generatorach wysokoprężnych silnik wysokoprężny może wytwarzać moc podczas procesu roboczego. Oprócz bezpośredniego przekształcania energii cieplnej paliwa w komorę spalania i zakrzywionego mechanizmu korbowodu energii mechanicznej, muszą to zapewnić odpowiednie mechanizmy i układy, a te mechanizmy i układy wzajemnie się kontaktują i koordynują pracą.

Firma Fuzhou Hosem Power Co., Ltd opracowała dla Ciebie ogólną strukturę silnika Diesla. Silniki Diesla różnych typów i zastosowań mają różne formy mechanizmów i układów, ale ich funkcje są zasadniczo takie same. Silnik wysokoprężny składa się głównie z zespołu korpusu silnika wysokoprężnego i mechanizmu korbowego, mechanizmu dystrybucji gazu oraz układu dolotowego i wydechowego, układu zasilania paliwem, układu smarowania, układu chłodzenia i układu rozruchowego.

Silnik wysokoprężny Deutz Model BF4M2012 do generatorów Diesla
Silnik wysokoprężny Deutz Model BF4M2012 do generatorów Diesla

1. Zespół nadwozia i zespół dźwigni korby zawiera głównie blok cylindrów, głowicę cylindrów i skrzynię korbową.

Stanowi podstawę montażową układu silnika wysokoprężnego, a wiele jego części stanowi część mechanizmu korbowego i łączącego silnika wysokoprężnego, mechanizmu dystrybucji gazu oraz układu dolotowego i wydechowego, układu zasilania paliwem, układu smarowania i chłodzenia. Na przykład głowica cylindra i denko tłoka tworzą razem komorę spalania, a wiele części, kanałów wlotowych i wylotowych oraz kanałów olejowych jest również na nich usuwanych, a energia cieplna jest przekształcana w energię mechaniczną, którą należy uzupełnić mechanizm dźwigniowy. Mechanizm ten jest główną ruchomą częścią silnika Diesla i składa się z tłoka, korbowodu, wału korbowego, koła zamachowego i skrzyni korbowej. Podczas spalania oleju napędowego tłok jest poddawany ciśnieniu rozprężania gazu, a wał korbowy jest obracany przez korbowód, a ruch liniowy tłoka w odwrotnym kierunku jest przekształcany w ruch obrotowy wału korbowego i dostarcza moc .

Generatory Cummins 385kVA
385kVA Cummins Diesel Generator

2. Mechanizm dystrybucji zaworów oraz układ dolotowy i wydechowy

Valvetrain składa się z grupy zaworów (zawór wlotowy, zawór wydechowy, prowadnica zaworu, gniazdo zaworu i sprężyna zaworu itp.) I grupy przekładni (sterownica, popychacz, wahacz, wahacz. Wałek, wałek rozrządu i mechanizm rozrządu składają się z filtr powietrza, rura wlotowa, rura wydechowa i tłumik. Funkcja mechanizmu dystrybucji gazu oraz układu wlotowego i wylotowego jest zgodna z pewnymi wymaganiami i na czas. Ziemia otwiera i zamyka zawory wlotowe i wylotowe,   wydmuchuje spaliny z cylindra i wdycha świeże powietrze, zapewniając płynny przebieg procesu wentylacji silnika Diesla.

3. Układ zasilania paliwem

Zadaniem układu zasilania olejem napędowym jest wtryskiwanie pewnej ilości oleju napędowego do komory spalania i mieszanie go z powietrzem pod określonym ciśnieniem przez określony czas w celu spalenia pracy. Składa się głównie ze zbiornika oleju napędowego, pompy oleju, filtra oleju napędowego, pompy wtryskowej (wysokociśnieniowej pompy olejowej), wtryskiwacza paliwa i regulatora.

4. Układ smarowania

Funkcją układu smarowania jest przesyłanie oleju smarowego na powierzchnię cierną każdej ruchomej części silnika Diesla oraz zmniejszenie tarcia, chłodzenia, oczyszczania, uszczelnienia i zapobieganie rdzy, aby zmniejszyć opór i zużycie tarcia, oraz odbierać ciepło wytwarzane przez tarcie, zapewniając w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie silnika Diesla. Składa się głównie z pompy oleju, filtra oleju, chłodnicy oleju, różnych zaworów i kanałów smarowych.

Silnik wysokoprężny Cummins do agregatów prądotwórczych
Silnik wysokoprężny Cummins do agregatów prądotwórczych

5. Układ chłodzenia

Zadaniem układu chłodzenia jest przekazywanie ciepła z podgrzewanych części silnika Diesla, aby silnik Diesla pracował w optymalnej temperaturze, zapewniając dobrą oszczędność, moc i trwałość. Układ chłodzenia dzieli się na chłodzenie wodne i chłodzenie powietrzem. Większość silników Diesla wykorzystuje układ chłodzony wodą, który wykorzystuje wodę jako czynnik chłodzący. Istnieje również kilka silników Diesla, które wykorzystują układy chłodzone powietrzem. Metoda chłodzenia powietrzem, znana również jako chłodzenie powietrzem, wykorzystuje powietrze jako czynnik chłodzący do przenoszenia ciepła z podgrzewanych części silnika Diesla. Ta metoda chłodzenia składa się z wentylatora i okapu, a w celu zwiększenia obszaru rozpraszania ciepła na głowicę cylindrów i blok cylindrów zwykle umieszcza się radiator.

6. Uruchomienie systemu

Silnik wysokoprężny nie może zostać uruchomiony sam i musi być obsługiwany przez siłę zewnętrzną, aby osiągnąć samozatrudnienie. Dlatego silnik generatorów diesla   musi być wyposażony w dedykowane urządzenie rozruchowe. Ręcznie uruchamiany silnik wysokoprężny jest wyposażony w pazur rozruchowy; silnik jest uruchamiany za pomocą silnika rozruchowego; sprężone powietrze jest aktywowane za pomocą urządzenia rozruchowego sprężonego powietrza.
 

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Obszar przemysłowy Shangang, miasto Lianjiang, miasto Fuzhou, Fujian, Chiny.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Czas pracy :8:30-18:00(czas Pekinie)

contact us